BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x
BREAKING NEWS

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del
x

Sport

Rritet presioni në FSHF për ndryshimin e trajnerit, Reja ka ende ëndrra

Rritet presioni në FSHF për ndryshimin e trajnerit, Reja ka ende

Trajneri Edi Reja dështoi të kapte ndonjë objektiv në Ligën e Kombeve të këtij sezoni. Patjetër që situata nuk është e mirë dhe lojtarët janë të mërzitur, por më të mërzitur se ata janë tifozët që shohin që Kombëtarja e tyre nuk pati këtë edicion asnjë tipar të një skuadre të organizuar. Justifikimet e Rejës me mungesa e gjëra të tilla nuk pinë më ujë dhe kjo duket qesharake nga ana e tij., një trajner merr përgjegjësi dhe fakti që Kombëtarja e mbyll sezonin në gripin e dytë të Divizionit B në vend të fundit me dy rivalë pak a shumë njëlloj si Izraeli dhe Islanda, tregon se është një dështim spektakolar i Rejës. Për këtë arsye trajneri vetë duhet të reflektonte thellë e të jepte menjëherë dorëheqjen. Por Reja e la lëvizjen e tij pas “një takim me presidentin e federatës”. Duket qartë se Reja e kupton se fundi në situata të tilla është shkarkimi, por kapet pas justifikimeve të tij me shpresën se do të sigurojë një tjetër mandat dyvjeçar në krye të skuadrës, gjë që do të ishte fatale për ekipin dhe të ardhmen e tij. “Plakushi” italian nuk ka çfarë i jep më Kombëtares, për këtë janë të sigurt jo vetëm specialistët, por të gjithë. Kontrata e tij skadon në nëntor, por deri atëherë përfaqësuesja do ta ketë gjetur trajnerin e ri, në të kundërt rrezikojmë të shkojmë në kualifikueset e Euro-2024 me trajnerin më të vjetër në fushat e futbollit, i pangjashëm me ndonjë ekip tjetër përfaqësues në botë. Ka zëra që thonë se Reja do të qëndrojë për të drejtuar edhe dy miqësoret, me Arabinë Saudite dhe Italinë. Por a është kjo në interes të Kombëtares? Patjetër që jo, sepse është një kohë e humbur. Nëse do të vijë një trajner i ri, pse të mos fillojë nga detyra që përpara këtyre miqësoreve. Do të ishte një mundësi e mirë për t’u njohur me grupin e lojtarëve, mentalitetin, frymën dhe ambientin kuqezi, që më pas do të sillte edhe përgatitjen për kualifikueset e radhës. Kështu që FSHF-ja të nisë një tjetër kapitull.