BREAKING NEWS

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë, ja vendimi më i fundit

Nuk ndalet ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e
x

Sport

Sadiku realizon dopietën dhe i jep fitoren Malagas

Sadiku realizon dopietën dhe i jep fitoren Malagas
28-vjeçari elbasanas Armando Sadiku i ka dhënë fitoren skuadrës së tij me dopietën e realizuar në ndeshjen kundër Tenerifes.

Goli i parë u shënua në minutën e 28-të të pjesës së parë gjatë një goditjeje nga këndi. Sulmuesi shqiptar kontrolloi bukur topin pas një rrëmuje të krijuar në zonën kundërshtare, duke e dërguar topin në rrjetë.

Ndërsa golin e dytë, elbasanasi e shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Ndeshja u mbyll me rezultatin e pastër 2-0, ku njeriu i ndeshjes u shpall pa dyshim Sadiku, i cili i dha tre pikë të çmuara ekipit spanjoll me dopietën e tij.

Malaga militon në La Liga 2 pas rënies nga Primera Division.  Malaga vinte në këtë ndeshje pas 3 barazimeve dhe 2 humbjeve në ndeshjet e fundit.