Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Serie A” drejt shtyrjes së ndeshjeve, 1 minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Genova

Postuar: 15/08/2018 - 11:29

Këtë fundjavë pritet të fillojë sezoni i ri i “Seria A”, por për shkak të tragjedisë së Genovas ku si pasojë e shembjes së urës Morandi humbën jetën 35 persona, dy prej 10 takimeve të programuara mund të shtyhen.

Këto ndeshje i përkasin pikërisht dy skuadrave të këtij qyteti, Sampdoria dhe Genoa.

Madje skuadra e Genoa ditën e djeshme ka ndërprerë stërvitjen, duke qenë se mjaft lojtarë nuk kanë mundur të arrijnë qendrën stërvitore për shkak të bllokimit të rrugës.

Mediat në Itali shkruajnë se këto dy klube mund t’i kërkojnë Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) që të shtyhen në një datë tjetër ndeshjet e tyre, të vlefshme për javën e parë të Serisë A (Milan-Genoa dhe Sampdoria-Fiorentina).

Ndërkohë Komiteti Olimpik Italian (CONI) ka vendosur që të gjitha eventet sportive që do të zhvillohen në Itali, nga ky moment deri në fundjavë, të mbahet një minutë heshtje. Vendimi për shtyrjen ose jo të ndeshjeve pritet të merret orët në vijim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2018 - 10:25

Futbollisti gjerman, Mesut Ozil prej disa vitesh është pjesë e Arsenalit, por së fundmi kritikat ndaj tij janë shtuar pasi nuk po shkëlqen më në fushën e lojës si dikur.
 

Postuar: 14/11/2018 - 07:43

 Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e djeshme në fshatin Ibë të Tiranës, ku foli

Postuar: 14/11/2018 - 07:09

 Franca fitoi Kupën e Botës të vitit 2018 në kampionatin botëror të zhvilluar në Rusi verën

Postuar: 14/11/2018 - 07:08

 Shumica e skuadrave kanë ankesa për arbitrat.

Postuar: 14/11/2018 - 07:07

 Kombëtarja do të luajë më 17 nëntor në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndaj përfaqësu

Postuar: 13/11/2018 - 20:32

Real Madrid ka njoftuar me anë të një komunikate se ka vendosur që të vazhdojë me Santiago Solari

Postuar: 13/11/2018 - 19:43

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës.