Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sfida e sotme, mediat Spanjolle: Portugalia ka Ronaldon, “arma” që do shkatërrojë murin shqiptar

 Sfida e sotme, mediat Spanjolle: Portugalia ka Ronaldon, “arma” që do shkatërrojë murin shqiptar

Postuar: 07/09/2015 - 17:05

Mediat spanjolle kanë komentuar sfidën e sotme të Portugalisë ndaj kuqezinjve, duke i kushtuar një artikull të veçantë këtij takimi.
 
 “AS” shkruan se Shqipëria do të luajë për historinë sonte ndaj luzitanëve në “Elbasan Arena”. Pasi djemtë e De Biazit shënuan fitore në Portugali 0-1, pas së cilës u dorëhoqë dhe trajneri Paulo Bento.
 
Trajneri i ri i Portugezëve, Fernando Santos ka shansin të “thyejë” murin shqiptar, pasi këtë herë ka në dispozicion yllin e skuadrës, Kristiano Ronaldon.
 
Shqipëria shpreson të bëjë historinë, por nuk ka lojtarë individual, nuk është një kompjuter, ka një grup. Ndërsa Portugalia ka një yll, që kur është e nevojshme shndrin. Ashtu siç bëri dhe në ndeshjen ndaj Suedisë në “Kupën e Botës”.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:23

Gazetari sportiv, Dritan Shakohoxha u shpreh për Pressing në T7 se Kosovën nuk e pengon asgjë që të ketë fanella me ngjyra kombëtare, kuq e zi.

Postuar: 18/11/2019 - 17:25

Ditën e sotme i ftuar në emisionin “Top Talk” ish-trajneri i kombëtares, Astrit Hafiz

Postuar: 18/11/2019 - 09:04

Tribuna VIP në ndeshjen Shqipëri-Francë, ishte e mbushur me personazhe të sportit, medias, politi

Postuar: 18/11/2019 - 07:31

Ndeshja e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Francës ishte një zhgënjim për tifozët kuq e zi, pasi humb

Postuar: 18/11/2019 - 07:09

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën

Postuar: 17/11/2019 - 23:25

Sot në “Air Albania Stadium” u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme p

Postuar: 17/11/2019 - 23:11

Federata Shqiptare e Futbollit inauguroi stadiumin e ri të Kombëtares së Shqipërisë ndërsa të pra