BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Sport

Sfida kundër Francës, zbulohen ku shkuan 10 mijë biletat që FSHF nuk i nxori në shitje

Sfida kundër Francës, zbulohen ku shkuan 10 mijë biletat që

Ndeshja Shqipëri-Francë është padyshim kryefjala e ditës së sotme. Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin do të jetë prezent për inaugurimin e stadiumit të ri.

Përpara se të nisë sfida, do të zhvillohet një koncert muzikor, ku do të marrin pjesë këngëtarët më të njohur në vend. Nga FSHF-ja konfirmohet se janë shitur të gjitha biletat, me stadiumin që ka një kapacitet prej 21.700 vendesh.

Por afro 10 mijë bileta nuk kanë dalë në treg, pasi janë shpërndarë nga vetë qeveria e futbollit tone për të ftuarit e shumtë dhe kompaninë që ndërtoi stadiumin. Për këtë takim historik për futbollin shqiptar në tërësi do të marrin pjesë një sërë personalitetesh kombëtare dhe ndërkombëtare.