BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Sport

Sheiku i PSG, Al Khelaifi: Mbape është i pashitshëm, mbetet pjesë e Parisit

Sheiku i PSG, Al Khelaifi: Mbape është i pashitshëm, mbetet

Merkato e klubeve kryesore në Europë ka nisur dhe transferimi i emrave të parë në treg ka ndodhur tashmë. Mbetet të shihet se si do të vijojë situata me lëvizjet gjatë muajit në vijim pasi luhen ndeshjet e Europianit dhe vëmendjet e federatave janë fokusuar tek ky aktivitet, por klubet kanë pikëpamjen e tyre për ecurinë e futbollit dhe janë të fokusuar në merkato për të bërë blerjet e dëshiruara. Kështu, klube si Juventus, Milan, Inter dhe Roma në Itali kanë bërë goditjet e para të tyre jo vetëm për lojtarët, por edhe për stafet teknike, duke u përpjekur të rikthehen në skenën europiane me forca më të mëdha. Në Angli vijon dominimi i klubeve të mëdha, sikurse dhe në Spanjë rivaliteti midis dy skuadrave të Madridit (Realit dhe Atletikos) si dhe Barcelonës. Të gjithë duan dominimin e skenës europiane të futbollit për klube, prandaj investojnë shumë në merkato, duke sjellë lojtarë me peshë. Këtij rivaliteti të spikatur i shtohet edhe Paris San Zhermen që ka pasur vitet e fundit një investim kolosal për të qëndruar pretendente mes më të mëdhenjve. Madje ia ka dalë, por duke blerë lojtarë si Mbape e Nejmar, për të cilët u investua plot 400 mln euro. Tani Mbape është në fokusin e Realit të Madridit, por “bosi” i klubit, sheiku Al Khelaifi, thotë se sulmuesi do të mbetet në Paris. Pra, e thënë ndryshe, Naser Al-Khelaifi i bën gjërat të qarta. Mbi të ardhmen e Mbapesë, Nejmarit dhe të Poçetinos. Presidenti i Paris San Zhermen, gjatë një interviste për “L’Equpie”, flet për të ardhmen. “Mbape do të qëndrojë, ne nuk do ta shesim kurrë, por gjithashtu nuk do të mund të largohet falas. Barcelona u përpoq deri në momentin e fundit të merrte Nejmarin, por tani ai është i lumtur këtu.” Duke folur për “yllin” francez, Al-Khelaifi shton: “Mbape ka gjithçka që i nevojitet këtu. Në cilin klub mund të gjejë ambicie dhe plane më të mira sesa te PSG? Diskutimet e rinovimit janë në rrugë të mbarë, shpresoj se do të mund ta gjejmë së shpejti kompromisin. U takuam dy here në fund të sezonit dhe kemi biseduar për 2-3 orë. Në asnjë moment nuk më tha se donte të largohej. Gjithmonë kishte një qëndrim proaktiv dhe është i përfshirë në çështjet e klubit. Ai flet çdo ditë me Leonardon për merkaton, të mos harrojmë se ka edhe dy vite në kontratë. Ashtu si në rastin e Mbapesë, po përpiqen të na shqetësojnë, por askush nuk do të mundet të na ndajë. Klubet që janë bashkuar me të, duan të eliminojnë konkurrencën, duke vrarë ëndrrat e futbollit dhe tifozëve. Të gjithë duhet të kenë të drejtën të ëndërrojnë”, tha ai.