Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shënoi gol dhe i dha fitoren Shqipërisë përballë Izraelit/ Xhaka: Panuçit besimin ja shpërbleva me gol

Postuar: 07/09/2018 - 23:44

Autori i goli në fitoren e Shqipërisë ndaj Izraelit, Taulant Xhaka, në intervistën për Supersport, deklaroi:

Si ndihesh për golin?

Në pjesën e dytë, më erdhi rasti, dhe shënova. Jam shumë i kënaqur, sepse është goli im i parë në Kombëtare, dhe arritëm një fitore shumë të rëndësishme.

E nisët me polemika me Panuçit, dhe i dhatë fitoren sot…

Nuk ka qenë polemikë. Merremi vesh shumë mirë me të. Ai më ka dhënë një besim, dhe unë ia shpërbleva me gol.

Lojtar me eksperiencë, por mund të korrigjohesh edhe në sulm. Mund të shënoni përsëri…

Ndeshja ka qenë shumë e mirë, por kemi luajtur futboll. Nuk kemi përdorur topa të gjatë. Tani, na pret një ndeshje komplet tjetër ndaj Skocisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 17

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 20:33

Kur duhen edhe pak minuta nga starti i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Skocisë, një tifoz skocez ka përfunduar pa ndjenja në trotuarin e qytetit të Shkodrës.

Postuar: 17/11/2018 - 20:22

Sot në orën 20:45 Shqipëria do të luajë përballë Skocisë në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve

Postuar: 17/11/2018 - 20:15

Do të luhet sot në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës ndeshja midis Kombëtares së Sh

Postuar: 17/11/2018 - 19:47

Do të luhet në “Loro Boriçi” sfida mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Grupin 1

Postuar: 17/11/2018 - 17:09

Gazetari i Top Channel, Endi Tufa po raportonte nga Shkodra për ndeshjen Shqipëri-Skoci që do të

Postuar: 17/11/2018 - 09:44

Kristian Panuçi ka konfirmuar thuajse të njëjtët lojtarë që ka përdorur edhe në sfidën e fundit p

Postuar: 17/11/2018 - 07:25

 Spanja cilësohet si një prej ekipeve më të fuqishme në botë, por disfata 3-2 që pësoi në Za