Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Sherr” mes Chiellini-t dhe Allegri-t? Vota nxjerr zbuluar mbrojtësin

Postuar: 25/09/2018 - 10:39

Pas ceremonisë së ndarjeve të çmimeve për futbollistët dhe trajnerët nga FIFA, është bërë publike edhe lista se si disa nga lojtarët kanë votuar për njëri – tjetrin apo edhe për trajnerët.

Shpeshherë nëpërmjet mënyrës së votimit të tyre mund të kuptohet shumë.

Një gjë e tillë i ka ndodhur edhe mbrojtësit të Juventus, Girgio Chiellini-t, kapitenit të Italisë.

Mbrojtësi i ka dhënë tre pikë Ronaldos, 2 pikë Modriç dhe një pikë Salah për trofeun e "Lojtarit të vitit", trofe i cili u fitua nga kroati i Real Madrid.

Deri këtu çdo gjë është në rregull, por kur ka ardhur puna tek "Trajneri më i mirë"", lojtari ka ngritur shumë dyshime me votimin e tij.

Mbrojtësi ka votuar trajnerin e Francës Didier Deschamps si më të mirin, ndërsa ka renditur pas tij Zidane dhe Sothgate, duke mos dhënë asnjë pikë për trajnerin e tij, Allegri.

Nuk dihet nëse raporti mes tyre është prishur kohët e fundit, por pritet që mediat italiane të zbulojnë arsyen se pse Chiellini ka votuar në atë mënyrë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 23:45

Chelsea, Bate Borissov, Dynamo Kiev, Rennes, Genk, Malmo, Eintracht Frankfurt, Lazio, Villareal, Rapid Vienna, Sevilla, Krasnodar, Bayern Leverkusen, Zurich, Real Betis, Olympiacos, Arsenal, Sporting Lisbonë, Dinamo Z

Postuar: 13/12/2018 - 20:51

Për herë të parë në historinë e futbollit, një Kampionat Europian dhe Kupë bote mund të mbahen në

Postuar: 13/12/2018 - 20:17

Ndeshja e sotme mes Lazios dhe Frankfurtit në Europa League është shoqëruar me trazira të mëdha p

Postuar: 13/12/2018 - 14:16

Janë 14 skuadra mes Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë që rezultojnë të bllokuara nga Ta

Postuar: 13/12/2018 - 07:17

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione dhe spektakël, por edhe turpe si humbjet e Romës, Realit

Postuar: 13/12/2018 - 07:15

Merkato e dimrit do të vijë shpejt dhe klubet kanë nisur të mendojnë që tani për objektivat e tyr

Postuar: 13/12/2018 - 07:14

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, doli sot para mediave për të shpalosur objektivat e skuadrës