BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Shifra marramendëse/ Ja sa është në të vërtetë pasuria e yllit Cristiano Ronaldo

Shifra marramendëse/ Ja sa është në të

 Një publikim i specializuar ndërkombëtar, ka zbuluar përmes një materiali të redaktuar së fundmi, se çfarë pasurie ka në të vërtetë Cristiano Ronaldo.  Interesant është fakti se një pjesë e mirë e shumës, u grumbullua në muajt e fundit në Arabinë Saudite, ku ylli portugez luajti për Al Nassr.

Cristiano Ronaldo mund të gëzojë ende të qenit futbollisti më i paguar në planet. Ylli portugez befasoi botën në janar 2023, kur la futbollin elitar europian dhe zgjodhi të transferohej te Al Nassr i Arabisë Saudite. Megjithatë, kontrata që i ofruan arabët ishte e parezistueshme: 200 milionë euro në vit!

Shuma është kolosale. Celebrity Net Worth zbuloi se para transferimit të tij te Al Nassr, portugezi kishte një vlerë neto prej 500 milionë euro. Por duke pasur parasysh pagën e tij në Arabinë Saudite, Ronaldo do ta mbyllë vitin 2023 me një shumë të rritur ndjeshëm. 

Asetet e CR7, duke përfshirë shtëpitë, makinat luksoze e të tjera, janë rritur me gati 50% dhe ai do të përfundojë me një pasuri prej 700 mijë eurosh, thekson burimi i përmendur, cituar nga “Diario Gol”.

“Duke parë nga e ardhmja, portugezi ka siguruar jetën e tij, të fëmijëve, si dhe të nipërve të tij”, vëren media portugeze. Gjithsesi, Cristiano Ronaldo ka ende një kontratë me Al Nassr deri më 30 qershor 2025, kështu që ai do të ketë ende kohë për të mbledhur pasurinë e tij.