BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Sport

Shifra rekord, e pabesueshme sa milionë lekë ka fituar FSHF me biletat kundër Francës

Shifra rekord, e pabesueshme sa milionë lekë ka fituar FSHF me biletat

45 milionë lekë ka fituar Federata Shqiptare e Futbollit nga shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë. Kjo është shifër rekord sa i përket fitimit të siguruar nga shitja e biletave për një ndeshje.

21.700 bileta janë shitur për ndeshjen kundër kampionëve të botës, ndërkohë që kërkesat ishin 100 mijë.

Ndërkohë, rreth stadiumit nuk shihen as persona që zakonisht përpiqen të shesin bileta në treg të zi.

Përveç “yjeve” që ka në përbërje ekipi francez, interes të madh për këtë ndeshje ka zgjuar edhe inaugurimi i stadimit të ri “Air Albania Stadium”.