BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x

Sport

Shkëlqeu me Kombëtaren, Skuka bie në 'radarin' e italianëve, zbulohet ekipi që interesohet për sulmuesin

Shkëlqeu me Kombëtaren, Skuka bie në 'radarin' e

Xhuljano Skuka është një nga risitë e fundit në kombëtare. Sulmuesi i Partizanit që ishte i grumbulluar edhe për sfidat me Italinë dhe Armeninë, ia doli me sukses të tregojë potencialin e tij.

Fillimisht ndaj axurrëve, ku i mjaftuan pak minuta në fushë për të trembur në disa raste prapavijën italiane, ndërsa me Armeninë më pas ishte ndeshja e tij.

24-vjeçari e nisi si titullar dhe nuk zhgënjeu teksa shënoi edhe golin e parë me fanellën e kuqezi. Sigurisht, performancat e tij me Shqipërinë, por edhe me Partizanin nuk mund të kalonin pa u vënë re nga skautë të ndryshëm. Dhe, në Itali është “Tuttomercatoweb” ajo e cila shkruan se përveç disa ofertave nga Turqia, Skuka ka përfunduar edhe nën “shënjestrën” e Lecces. Skuadër e cila në këtë sezon merr pjesë në Serie A, madje së fundmi ka koleksionuar edhe rezultate pozitive që e lejojnë të “marrë frymë” e qetë sa i takon objektivit mbijetesë.

Kujtojmë se pjesë e Lecces në Itali është edhe një tjetër futbollist i kombëtares, Kastrioti Dermaku. Sigurisht, një transferim te Lecce do të ishte një hap gjigand në karrierën e Skukës, megjithatë me paraqitjet e këtij sezoni, dibrani ka provuar se është i aftë për gjithçka.

Për momentin, në 12 paraqitje të këtij sezoni me Partizanin, Skuka është ndalur në kuotën e shtatë golave duke u shndërruar në liderin e skuadrës që pretendon titullin dhe aktualisht ndan kreun e renditjes së bashku me Tiranën. Merkato e janarit duket se është ndezur për Skukën dhe mbetet për t’u parë se cili do të jetë opsioni që sulmuesi do të zgjedhë për vijimësinë e karrierës.