Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shmangu ushtrinë, tani futbollisti i Tottenham përballet me surprizën e madhe

Postuar: 18/09/2018 - 21:30

Futbollisti koreano-jugor, Heung-Min Son, ka qenë në qendër të vëmendjes muajt e fundit për shkak të ushtrisë, por për fatin e mirë ai ja doli ta shmangë falë paraqitjeve të mira me kombëtaren.

 
Tani momentet e vështira kanë kaluar dhe kur vjen e mira hapi derën. Së fundmi Bayern Munchen ka shprehur interesim për futbollistin e Tottenhamit.
 
Lajmi konfirmohet nga gazeta italiane “Calciomercato”. Koreani ka bërë paraqitje fantastike me ekipin anglez në vitet e fundit, madje ai shkëlqeu edhe Korenë e Jugut në Lojërat e Azisë, ku fitoi medaljen e artë.
 
Trajneri kroat i Bayernit, Kovaç, i ka kërkuar klubit transferimin e Son dhe shumë shpejt mund të kemi zhvillime të reja lidhur me këtë transferim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 15:22

Një lajm i bujshëm po qarkullon në mediat ndërkombëtare, i cili thekson se Real Madrid ka hedhur vështrimin drejt Zlatan Ibrahimoviç.

Postuar: 21/10/2018 - 23:09

Mauro Icardi ishte heroi i Interit në derbin e Milanos, pasi një gol i tij në kohën shtesë i dhur

Postuar: 21/10/2018 - 12:38

Interi dhe Milani do të përballen me njëra-tjetrin sonte në mbrëmje duke filluar prej orës 20:30.

Postuar: 21/10/2018 - 12:25

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka përveç se një futbollist i madh, ka treguar se është

Postuar: 21/10/2018 - 08:53

Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Sevillas me rezultatin e përgjithshëm 4

Postuar: 21/10/2018 - 07:57

Humbja e djeshme me Levanten ka thelluar më tej krizën e Realit të Madridit dhe ka vënë para përg

Postuar: 21/10/2018 - 07:56

Mesfushori i skuadrës tonë përfaqësuese, Emanuele Ndoj, ndihmoi dje Breshian të marrë një pikë me