Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shokohet Milani, blerja e merkatos së verës ka probleme në zemër

Postuar: 18/08/2018 - 21:32

Pikërisht në momentin kur ka startuar zyrtarisht Seria A, Milani po përballet me një problem të papritur.

Klubi kuqezi ka mësuar sot se blerja e merkatos së verës, Ivan Striniç nuk mund të luajë, por as të stërvitet, për shkak të një problemi shëndetësor shumë serioz.

Milani ka publikuar një deklaratë për mediat, ku informon se gjatë kontrolleve rutinë të tremujorit është zbuluar se Striniç vuan nga një ipertrofi fillestare në muskulin kardiak.

Ky problem ka nevojë për analiza të thelluara, ndaj për momentin futbollisti duhet të qëndrojë pushim absolut.

Kjo do të thotë se kroati mund të mungojë gjatë dhe kështu mund të shpjegohet blerja e mesfushorit uruguaian nga Xhenoa, Laksalt.

Ky i fundit do të jetë një alternativë më shumë në krahun e majtë të mbrojtjes dhe mesfushës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2018 - 07:19

Kristian Panuçi gjeti më në fund një fitore që mund ta shpëtojë atë prej largimit përfundimtar nga pankina e skuadrës kombëtare të Shqipërisë.

Postuar: 20/11/2018 - 22:48

Etrit Berisha ishte titullar në dy ndeshjet e kombëtares kundër Skocisë dhe Uellsit.

Postuar: 20/11/2018 - 22:36

Kombëtarja shqiptare fitoi sot 1-0 miqësoren ndaj Uellsit në "Elbasan Arena".

Postuar: 20/11/2018 - 22:13

Ka përfunduar me fitoren e Shqipërisë, ndeshja miqësore mes Kombëtares sonë dhe Uellsit.

Postuar: 20/11/2018 - 21:58

Shqipëria ia doli të bënte një reagim, pas asaj humbje turpëruese 0-4 ndaj Skoçisë vetëm 3 ditë m

Postuar: 20/11/2018 - 21:32

Ylli i Brazilit Neymar ka zgjatur vetëm tetë minuta  në miqësoren e vendit të tij ndaj Kamer

Postuar: 20/11/2018 - 21:27

Shqipëria luan miqësoren e luksit ndaj Uellsit në "Elbasan Arena".