BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Sport

Shokoi gjithë botën vdekja e legjendës së futbollit, një nga klubet e mëdha që ka luajtur Maradona bën veprimin që i lë të gjithë pa fjalë në nderim të yllit

Shokoi gjithë botën vdekja e legjendës së futbollit,

Vdekja e legjendës së futbollit argjentinas, Diego Maradonës ka shokuar gjithë botën e futbollit. Maradona ka vdekur në shtëpinë e tij në Argjentinë pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare.

Për vdekjen e tij kanë reaguar ekipe, lojtarë dhe figura të njohura botërore të cilët janë shprehur të pikëlluar me vdekjen e legjendës.

Boca Junior, një nga klubet në të cilat ka luajtur Maradona ka bërë një veprim pas vdekjes së tij.

Klubi argjentinas ka fikur dritat e stadiumit në nderim të Maradonës, përveç dollapit që i takonte atij në kohën kur e ka djersitur fanellën e kësaj skuadre.

Shokoi gjithë botën vdekja e legjendës së futbollit,