Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shorti i Europa Leagues/ Goglat të pamëshirshme për skuadrat shqiptare, Kukësi më i pafat, Laçi në ‘rrezik’ me klubin e madh

Postuar: 18/06/2019 - 16:44

Shorti i Europa Leagues u hodh në Nyon të Zvicrës sot prej orës 15:30. Ekipet shqiptare mësuan kundërshtarët e tyre. Disa me fat, e disa më me pak fat. Ndeshjet e para do të luhet më 11 korrik, ndërsa takimi i kthimit më 18 korrik.
 
Kukësi ka ‘peshkuar’ hungarezët e Debrecenit. Një ekip mjaft i rrezikshëm dhe më favorit së verilindorët. Një shumë më fat për djemtë e Ernest Gjokës.
 
Laçi do të përballet në turin e parë të Europa Leagues me Hapoel Beer-Shevan.
 
Kundërshtar ky mjaft i vështirë nga Izraeli me një kundërshtari me buxhet më të lartë se kurbinasit, por që mund të kalohet nga djemtë e Starovës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërhequr vëmendjen e ekipeve prestigjoze të futbollit europian. 

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato

Postuar: 12/11/2019 - 22:53

Në datën 17 nëntor, pritet që të luhet sfida e fundit në Grupin A, midis Kosovës dhe Anglisë, në