BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Shpërdoroi shumë, Daku “tërbon” trajnerin dhe mediat në Rusi: Tani e kuptojmë përse nuk e ftoi Sylvinho

Shpërdoroi shumë, Daku “tërbon” trajnerin dhe mediat

Sulmuesi shqiptar, Mirlind Daku dhuroi asist dhe realizoi një gol në fitoren 2-1 të Rubin Kazan ndaj Akhmat Grozny në fundjavë. Gjithsesi, Daku shpërdoroi shumë, çka ka sjellë edhe kritikat e trajnerit të Rubin Kazan.

“Unë i thashë Dakut që kjo marrëzi është e papranueshme, duhet t’i trajtojmë më me kujdes momentet që na krijohen në sulm, sepse janë raste të krijuara nga i gjithë ekipi dhe sulmuesi duhet t’i realizojë. As një gol dhe një asist nuk mjaftojnë. Ne marrim numrin e rasteve dhe kishte shumë të tjera që duhej të ktheheshin në gol” – tha trajneri.

Nuk kanë munguar fjalët negative as nga mediat.

“Tani e kuptuam se pse Silvinjo e la jashtë Shqipërisë. Me gjithë dobinë e Mirlind Dakut në veprimet sulmuese: shpejtësi, i fort në lojën një kundër një, driblim, është e vështirë të injorosh performancën e tij të tmerrshme. Vetëm pesë gola në 22 ndeshje në kampionat. Daku kishte të paktën 4 raste në ndeshjen kundër Akhmat, realizoi vetëm 1 gol. Dhe në golin që realizoi ishte me portën e boshatisur pasi kishte goditur traversën më parë. Në pjesën e dytë Mirlindi mund të ishte përjashtuar me karton të kuq. Kishte një rast flagrant për të shënuar gol, shkoi të driblonte portierin, humbi topin dhe më pas tentoi t’ia merrte nga duart portierit. Arbitri vërshëlleu, Daku mund të kishte marrë kartonin e dytë. Mund të merret me mend se pse Daku nuk u thirr nga Shqipëria për ndeshjet e kaluara miqësore. Vetë Mirlindi nuk e dinte arsyen, por përgjigja është e qartë. Daku krijon shumë raste, por shënon pak gola. Në verën e Euro 2024 Shqipëria do të luajë kundër Spanjë, Kroacisë dhe Italisë, nuk do të ketë më nga 3-4 raste për të shënuar gol. Në të njëjtën kohë, te Rubin Kazan kanë shumë besim se Daku shkon në Europian” – shkruajnë në Rusi.