BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Sport

Shpërthen Zidane: Unë fitues i lindur, por Reali e humbi besimin tek unë

Shpërthen Zidane: Unë fitues i lindur, por Reali e humbi besimin tek

Ka shpërthyer Zinedin Zidane menjëherë sapo është larguar nga Reali i Maridit, duke thënë se klubi spanjoll kishte humbur besimin tek ai. Në një letër të drejtuar tifozëve, Zidane i shkroi se disa mesazhe në lidhje me të ardhmen e tij janë nxjerrë qëllimisht. Ai shpjegoi se mesazhe të tilla që bënin fjalë për rrezikun e shkarkimit u nxorën enkas nëpër mediat e ndryshme. Zidane shkruan se marrëdhëniet njerëzore janë thelbësore për të. Për hir të së vërtetës kjo është skuadra e vërtetë e trajnerit francez, ekip të cilin ai e ndërtoi sipas shijeve të tij, teksa shpenzoi 352,5 milionë euro vetëm në verën e vitit 2019. E vetmja dëshirë e papërmbushur e trajnerit me origjinë algjeriane ishte mesfushori francez Pol Pogba, sidoqoftë Zinedine Zidane preferoi që të lëshojë timonin e skuadrës “merengues” e tani kuptohen edhe arsyet e largimit të tij. Letra e adresuar tifozëve në lidhje me arsyet e këtij veprimi u publikua nga e përditshmja e mirënjohur spanjolle “AS”. Ndërkohë, “Zizu” qartësoi për fansat se nuk e ndjente më besimin për të cilin kishte nevojë dhe sipas tij klubi nuk i kishte ofruar ndihmesën e duhur, për një të ardhme të afërt apo qoftë edhe në lidhje me një projekt më afatgjatë. Zidane vijon në letrën e tij duke shkruar se nuk kërkonte aspak privilegje personale por thjesht një kujtesë më të mirë, pasi sipas tij nuk po kuptohet më rëndësia që kanë raportet njerëzore. Trajneri francez iu rikthye gjithashtu edhe vendimit për të marrë sërish drejtimin e “Los Blancos”, në marsin e vitit 2019. Zidane rrëfeu se e pranoi ofertën për t’u kthyer përsëri në drejtimin e Realit nga që ia kërkoi presidenti Florentino Perez, por mbi të gjitha edhe vetë tifozët e klubit madrilen. “Zizu” pranoi se 20 vitet e kaluar te klubi më I madh në historinë e këtij sporti si futbollist dhe trajner janë gjëja më e mirë që ka përjetuar. Janë të shumtë ata që shpresojnë vërtet në një rikthim tjetër, pak a shumë njësoj si edhe dy vjet më parë, por Zinedine Zidane saktëson se këtë radhë situata është krejt e ndryshme krahasuar me herën tjetër, pasi trajneri marsejez shpjegoi se dy vjet më parë ai e ndjeu që skuadra kishte nevojë për një projekt të ri, pas shumë trofeve të fituar. Në letrën e tij trajneri francez pretendon se tani është harruar gjithçka çfarë ai ka ndërtuar në raportin e përditshëm me lojtarët dhe 150 personat që punojnë dhe kujdesen për skuadrën, madje ai kujton se në njëfarë mënyre madje është qortuar në lidhje me një fakt të tillë. Zidane lëshoi akuza të forta ndaj krerëve të klubit, duke shtuar se i ka përjetuar vërtet shumë keq lajmet nëpër gazetat e ndryshme të vendit, që menjëherë pas një disfate kërcënonin pa humbur kohë me lëkundjen e postit të trajnerit, nëse do të humbte përsëri edhe sfidën e radhës. Sipas tij rrjedhje të tilla të informacioneve apo mesazhe të ngjashme krijonin situata të pakëndshme dhe ndërhyrje brenda stafit. 48-vjeçari nga Province në fund shtoi se e njeh mirë futbollin dhe kërkesat e larta që ka një klub me përmasat e Realit, apo qoftë edhe faktin që kur nuk fiton duhet të largohesh.