BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Sport

“Shpresoj të lodhet nga unë”/Përlot me historinë e trishtë të tij, ylli i futbollit bën rrëfimin prekës: Kanceri është partner i padëshiruar i jetës

“Shpresoj të lodhet nga unë”/Përlot me

Futbollisti i njohur ka treguar betejën e fortë me sëmundjen e rëndë që po kalon në jetën e tij.

"Unë kam qenë një futbollist dhe njeri i fortë, por edhe i brishtë. Jam këtu me gabimet e mia, frikën dhe dëshirën për të bërë diçka të rëndësishme”, u shpreh Gianluca Vialli.

“Ky është një shoqërues i padëshiruar i jetës, por duhet të shkoj përpara, të udhëtoj me kokën ulur dhe të mos dorëzohem kurrë, duke shpresuar se sëmundja do të lodhet dhe do të më lejojë të jetoj për shumë vite të tjera”, – vazhdoi ish-sulmuesi blu, tani në stafin e trajnerit Mancini .

Shpresa e Vialli është që historia e tij të frymëzojë shpresë për ata që përballen me të njëjtën betejë: “Unë kam qenë një lojtar dhe njeri i fortë, por edhe i prekshëm. Dikush mund të njihet me dëshirën për të bërë diçka të rëndësishme. Kanceri është më i fortë se unë dhe nëse nuk lufton, e humbet betejën me të. Ai është një shok jete për mua, por s’mund të rri me kokën ulur, të dorëzohem. Jam duke shpresuar se një ditë do të lodhet dhe do të më lërë të jetoj paqësisht vitet e mbetura të jetës”.

Vialli, gjithashtu foli për lidhjen e tij me Mancini: “Ne u takuam në ekipin kombëtar kur ishim fëmijë. Roberto ishte një lojtar i fortë, teknik, shumë i shpejtë. Mbaj mend që herën e parë së bashku kemi ngrënë dhe kemi biseduar për Sampdoria…”