Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria fiton "betejën" me Serbinë, Gjykata e Arbitrazhit i jep 3 pikët në tavolinë

Shqipëria fiton "betejën" me Serbinë, Gjykata e Arbitrazhit i jep 3 pikët në tavolinë

Postuar: 10/07/2015 - 10:54

Gjykata e Arbitrazhit ka marrë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i dhënë tre pikët Shqipërisë. 
 
Sot, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (CAS) i ka dhënë tre pikët në tavolinë Shqipërisë për ndeshjen e 14 tetorit kundër Serbisë. 
 
Pas disa shtyrjesh, më në fund shqiptarët morën atë që meritonin me atë që ndodhi në Beograd, ku kuqezinjtë ranë viktimë e dhunës dhe thirrjeve shoviniste nga ana e tifozëve dhe personelit të sigurisë në stadiumin e Partizanit të Beogradit. Pasi e ka shtyrë dy herë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri CAS ose Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë dha një vendim shumë të rëndësishëm.  Ky eshte nje hap i madh për Kombëtaren drejt kualifikimit në Evropian. 
 
Në CAS kanë apeluar vendimet e Komisioneve të UEFA-s si FSHF ashtu edhe Federata Serbe. Federata jonë ka qenë e qartë në kërkesën e saj 3 pikët për djemtë e De Biasit të cilët u dhunuan në Beograd. 
 
Pas këtij vendimi, Shqipëria ngjitet në vend të dytë në Grupin I me 10 pikë, aq sa edhe Danimarka por me një ndeshje më pak. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 19:56

Bota e futbollit italian është tronditur nga një skandal seksual. I prekur është futbolli italian, ku portieri i Reggiana, Matteo Voltolini, është bërë protagonist i një vide seksuale.

Postuar: 21/11/2019 - 14:26

Pas Edi Reja, rinovimi i kontratës me trajnerin e kombëtares konfirmohet edhe nga Federata Shqipt

Postuar: 21/11/2019 - 11:52

Prestigjiozja italiane i ka kushtuar një hapësirë të veçantë çështjes së inaugurimit të stadiumit

Postuar: 21/11/2019 - 10:34

Mungon konfirmimi zyrtar nga ana e FSHF-ës por ti dhënë fund spekulimeve mendon vetë tekniku ital

Postuar: 21/11/2019 - 07:24

Largimi në mesnatën e dy ditëve më parë të trajnerit Mauricio Poçetino nga drejtimi i Totenhemit,

Postuar: 21/11/2019 - 07:23

Dueli mes Partizanit dhe Laçit konsiderohet i rëndësishëm për atë që pretendon “kurorën e d

Postuar: 21/11/2019 - 07:21

Në dy ndeshjet e fundit të Kombëtares në grupin H kualifikues të Euro-2020, që Shqipëria luajti k