Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëri- Andorra / Zhbllokohet takimi

Postuar: 25/03/2019 - 21:14

Kombëtarja shqiptare po luan takimin e dytë eliminator të Euro 2020. Kuqezinjtë kërkojnë 3 pikët ndaj Andorrës, për të harruar sado pak atë disfatë të hidhur kundër Turqisë. Dy skuadrat ndodhen në Grupin H dhe nuk kanë grumbulluar asnjë pikë, në një takim të zhvilluar deri më tani. 
 
Por surpriza ka ardhur në minutën e 21. Ai që ndëshkoi ishte Armando Sadiku, i cili kaloi në avantazh Shqipërinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.

Postuar: 17/07/2019 - 23:12

Mbyllet shumë shpejt aventura e Partizanit në Champions League.
 

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Ish-futbollisti i Kombëtares, aktualisht drejtor sportiv tek Lacio, Igli Tare, vijon të tregojë m

Postuar: 17/07/2019 - 17:29

Te Arsenali ka pa plasur një tjetër problem pa filluar ende sezoni.

Postuar: 17/07/2019 - 17:23

Klubi i Vllaznisë ka zgjedhur trajnerin e ri në stol dhe ai është, Mirsad Jonuz.