Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria e nis mbarë Ligën, mposht Izraelin

Postuar: 07/09/2018 - 22:42

Ekipi kuqezi ka koleksionuar një fitore të rëndësishmë në ndeshjen e Ligës së Kampioneve përballe Izraelit.

Pavarësisht se trajneri Panuçi kishte vendosur të bënte disa eksperimete duke aktivizuar Binakun dhe Gurin, po ashtu la në stol ‘senatorët’ Mavraj dhe Agolli, skuadra tregoi maturi dhe zhvilloi një lojë më të mirë se në ndeshjet e kaluara.

45-minutat e para u mbyllën pa gola, ndonëse dy ekipet patën rastë për të kaluar në avantazh, duhet të vinte minuta e 55-të që kuqezinjtë të kalonin në epërsi.

Ishte mesfushori i Bazelit, Taulant Xhaka, i cili me një gjuajtje potente nga jashtë zonë arriti të shënontë për kuqezinjtë.

Për tu veçuar paraqitja e mirë e portierit Thomas Strakosha, i cili shpëtoi disa herë skuadrën duke treguar se Etrit Berisha do ta ketë të vështirë t’i zërë vendin e titullarit.

Pas 3 ditësh, të hënën përfaqësuesja do të ndeshet me Skocinë në orën 20:45 Hampden Park , ku synimi është një tjetër fitore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n