BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Sport

Shqipëria “gdhin” në Europian! Heronjtë vijnë në aeroport më këngë e valle

Shqipëria “gdhin” në Europian! Heronjtë vijnë

Shqipëria është zyrtarisht pjesë e Europianit 2024 në Gjermani. Ishte Cikalleshi ai që shënoi në portën kundërshtare në minutën e 25’ me një penallti. Deri në minutën e 88’ të ndeshjes Shqipëria ishte në avantazh, por pas një harkimi në zonë, Baboglo shënoi golin e barazimit 1-1. Ndeshja u mbyll në barazim dhe ne morëm pikën e artë për t’i lënë më pas vendin festës që nisi në Moldavi dhe vazhdoi në Tiranë.

Pas orës 01:00 të ditës së shtunë, Kombëtarja shqiptare u kthye në shtëpi. Një grup tifozësh dolën dhe i pritën në aeroport. Menjëherë pas zbarkimit në aeroport, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, shprehu dëshirën që Shqipëria të jetë në një grup me Gjermaninë dhe të çelë Evropianin.

“Djemtë kanë bërë edicion fantastik dhe bindës, nuk e kanë diskutuar vendin e parë. Shkojmë për herë të dytë në Evropian, uroj që të bëjmë më mirë se herën e parë dhe i kemi cilësitë për të bërë më mirë. Do uroja që të hapnim Evropianin kundër Gjermanisë, do të ishte historike për ne”, tha Duka.