BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Sport

Shqipëria i dha goditjen e fundit, Fernando Santos largohet nga Polonia

Shqipëria i dha goditjen e fundit, Fernando Santos largohet nga Polonia

Jo vetëm fitimi i 3 pikëve dhe afrimi më tej me Europianin e Gjermanisë, por fitorja e kuqezinjve ndaj Polonisë ka dëmtuar skuadrën kundërshtare.

Menjëherë pas disfatës në Air Albania, federata polake ka marrë vendimin, ndërsa ka bërë me dije se Fernando Santos nuk do të jetë më trajner i skuadrës. Tekniku portugez është shkarkuar, ndërsa shkak është bërë ndeshja e humbur ndaj Shqipërisë me rezultatin 2-0.

Në një njoftim në rrjetet sociale, federata polake pohon se ka shkarkuar 68-vjecarin, pas rezultateve negative në këto kualifikuese. Santos e drejtoi Poloninë në 6 përballje, ndërsa një fitore në miqësoren me Gjermaninë ktheu disi euforinë në skuadër. Rrugëtimi i Santos nisi në humbjen ndaj Çekisë, më pas për të pasuar me fitoret ndaj Shqipërisë dhe Gjermanisë, kjo e fundit miqësore. Më tej në 3 përballjet e radhës u ndëshkua nga Moldavia e Shqipëria, ndërsa arriti rezultat pozitiv vetëm ndaj Ishujve Faroe.

Në këtë situatë ende nuk është përzgjedhur trajneri i ri i kombëtares polake dhe stafi i tij. Kujtojmë se aktualisht janë thuajse jashtë Evropianit, ndërsa përballjet e radhës janë ndaj Ishujve Faroe, Moldavisë dhe në përmbyllje me Çekinë.