BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Sport

Shqipëria merr vendin e dytë në grup, fitore e thellë ndaj San Marinos

Shqipëria merr vendin e dytë në grup, fitore e thellë ndaj

Shqipëria ka fituar 5-0 ndaj San Marinos, në një ndeshje të dominuar nga fillimi në fund.

Një fitore shumë e rëndësishme kjo për kuqezinjtë, që tashmë e shikojnë veten në vendin e dytë të Grupit I, me 12 pikë, 1 pikë më shumë se ndjekësit e Polonisë dhe 2 më shumë se Hungaria. Polakët barazuan 1-1 me Anglinë, ndërsa Hungaria mposhti 2-1 Andorrën.

Për sa i përket ndeshjes së Shqipërisë, serinë e golave hapi Rey Manaj në minutën e 32-të. Katër golat e tjerë u shënuan në pjesën e dytë. Fillimisht ishte Qazim Laçi që tundi rrjetën në minutën e 58-të, me një gjuajtje të bukur nga jashtë zone.

Serinë e golave e vazhdoi Armando Broja në minutën e 61, më pas Elseid Hysaj në minutën e 68-të dhe vulosi shifrat 5-0 Myrto Uzuni në minutën e 80-të.

Shqipëria do të rikthehet në fushë në muajin tetor, kur luajmë ndeshjet e kthimit ndaj Hungarisë dhe Polonisë.