BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Sport

Shqipëria mund Kazakistanin, vendi i parë është një fitore larg

Shqipëria mund Kazakistanin, vendi i parë është një

Shqipëria ka dalë me 3 pikë nga fitorja 3-1 përballë Kazakistanit në stadiumin “Air Albania”. Kjo është fitorja e dytë në grupin e saj, e cila tashmë do të përballet me Bjellorusinë.

Në ndeshjën e 18 Nëntorit në Tiranë, Shqipëria do të kërkojë 3 pikët e vlefshme për ta çuar direkt në fazën Play-Off të Ligës së Kombeve.

Bjellorusët vijnë me avantazh pasi mbajnë kreun e grupit me 10 pikë dhe u mjafton një fitore ose dhe barazim për të siguruar kualifikimin.