Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shqipëria shkatërron Andorrën

Postuar: 25/03/2019 - 23:30

Tre gola, 3 pikë. Shqipëria është rikthyer te fitorja pas tronditjes që pësoi vetëm tre ditë më parë ndaj Turqisë.  Kuqezinjtë mposhën pastër 3-0 Andorrën, duke marrë pikët e para në grupin H kualifikues të Euro 2020. 
 
Ishin dy sulmuesit kryesorë të skuadrës, Armando Sadiku dhe Bekim Balaj ata që gjetën fundin e rrjetës, pas një thatësirë mjaft të gjatë me fanellën e kombëtares. 
 
Në fakt, dy sulmuesit përfituan nga gabimet amatoreske të kundërshtarëve, për të tundur më pas rrjetën. Ndërkohë minutat e fundit shtesë kishin rezervuar kohë edhe për golin e Amir Abrashit, që gjeti golin pas 29 ndeshjesh me përfaqësuesen. Kjo fitore i ngjit kuqezinjtë në vendin e tretë në grup me 3 pikë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 18:34

Nevil Dede, trajneri i U-18 të Shqipërisë, ka zbuluar se Edoardo Reja, trajneri i kombëtares së madhe, ka nisur punën duke përveshur mëngët dhe listuar emrat e futbollistëve kuqezi të së ardhmes dhe jo vetëm:

Postuar: 24/04/2019 - 17:33

 Fitimi i titullit kampion në Itali ka bërë që Ronaldo të marrë disa ditë lejë nga klubi i J

Postuar: 24/04/2019 - 13:18

Pep Guardiola mund të stërvisë Ronaldon vitin e ardhshëm.

Postuar: 24/04/2019 - 07:39

Në sondazhin e bërë me tifozët në rrjetet sociale, portugezi përfshihet në treshen e

Postuar: 24/04/2019 - 07:35

Të hënën në mbrëmje u luajt ndeshja Napoli-Atalanta, e fituar nga bergamaskët 2-1, një trepikësh

Postuar: 24/04/2019 - 07:33

Sot do të luhen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Postuar: 23/04/2019 - 14:49

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe.