BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Sport

Shuhet ëndrra për vazon e parë në shortin e Euro 2024, ja ku mund të përfundojë Shqipëria

Shuhet ëndrra për vazon e parë në shortin e Euro 2024, ja ku

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka siguruar që në ndeshjen e saj të parafundit pjesëmarrjen në EURO 2024, turneu i dytë madhor në të cilin merr pjesë.

Kuqezinjtë kanë shansin që ndaj Ishujve Faroe, me një fitore të mbrojnë kreun e grupit, duke hyrë në Europian nga “dera kryesore”. Megjithatë, kjo tashmë nuk mund t’i garantojë më kuqezinjve vazon e parë në shortin që do të hidhet më 2 dhjetor për të përcaktuar fazën në grupe të turneut.

Ndarja e vazove përcaktohet në bazë të renditjes së përgjithshme të skuadrave në kualifikuese dhe Shqipëria, edhe nëse fiton me rezultat shumë të thellë ndaj Ishujve Faroe në sfidën e kësaj të hëne, nuk mund të arrijë tashmë edhe matematikisht të jetë një nga 5 kryesueset më të mira të grupeve që sigurojnë vazon ku gjenden kryesisht ekipet elitare.

Në varësi të rezultatit të ndeshjes me Ishujt Faroe, tashmë Shqipëria mund të pozicionohet në vazon 2, 3 apo 4 të shortit, në situatën aktuale e cila përditësohet me përfundimin e çdo grupi kualifikues. Kuqezinjtë janë të sigurt se nuk përfundojnë në vazon e katërt nëse kualifikohen në vendin e parë në grup.