BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Sport

SHUHET IKONA E FUTBOLLIT/ Shijoni golat dhe driblimet më të bukura nga Diego Armando Maradona (VIDEO)

SHUHET IKONA E FUTBOLLIT/ Shijoni golat dhe driblimet më të bukura nga

Vdekja e Diego Armando Maradona ka tronditur botën e futbollit që vajton për të. '10' legjendare e Argjentinës shënoi më shumë se 300 gola gjatë gjithë karrierës së tij, disa prej tyre fantazi që hynë në historinë së futbollit. Pa harruar shfaqjet autentike të topit

Këto janë disa nga golat dhe lojërat më të paharrueshme të Pelusës:

1. Goli i shekullit

2. Gol me fanellën e Napolit ndaj Juventusit

3. Goli me të cilin Santiago Bernabeu brohoriti

4. 'Vallja' e Argjentinasve në Greqi me golin e gjeniut

5.Dora e zotit

6. Gol i shkëlqyeshëm me FC Barcelona kundër serbeve te Crvena Zvezda (1982)

7. Dita kur Maradona tërboi Milanin e Sachi