BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Sport

Situata në Itali/ Merret vendimi zyrtar nga Serie A, ja sa do të ulen pagat e futbollistëve

Situata në Itali/ Merret vendimi zyrtar nga Serie A, ja sa do të ulen

Asamblea e Ligës së Serie A aprovoi në unanimitet vendimin në lidhje me reduktimin e të ardhurave të futbollistëve, trajnerëve dhe të gjithë pjestarëve të tjerë të klubeve. Me përjashtim të Juventus, që kishte arritur më parë një marrëveshje të brendëshme, të gjithë anëtarët e klubeve të kampionatit elitar të futbollit italian do të preken në të ardhurat e tyrë.


Kështu, sipas vendimit pagat do të ulen me 33% nëse kampionati nuk nis. Nëse skuadrat kthehen në fushë, futbollistëve dhe stafet teknike do t’iu mbahet 1/6 e pagës vjetore neto.