BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x

Sport

Situata/ Prishtina eliminon Ballkanin e Dajës nga Kupa e Kosovës

Situata/ Prishtina eliminon Ballkanin e Dajës nga Kupa e Kosovës

Trajneri Ilir Daja u trondit dje në Kosovë pasi skuadra e tij, Ballkani, u eliminua nga Kupa e Kosovës dhe eliminimi vë në vështirësi serioze stafin dhe kryesisht trajnerin. Kështu, Prishtina eliminon Ballkanin nga Kupa e Kosovës. Skuadra kryeqytetase ia doli të triumfojë 2-0 ndaj kampionëve në fuqi dhe të sigurojë kualifikimin për në gjysmëfinalet e kompeticionit. Debutim perfekt për Debatik Currin në pankinë, pasi ish-mbrojtësit të Kombëtares Shqiptare iu besua drejtimi i skuadrës dy ditë më parë, pas shkarkimit të Ismet Munishit. Prishtina ia doli të shënojë golin e avantazhit në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë me anë të mesfushorit Kreshnik Uka, i cili ekzekutoi saktë një penallti. Në minutën e 59-të ishte Genc Hamiti që ndëshkoi për herë të dytë kampionët në fuqi të Kosovës, duke vulosur kështu kualifikimi ne Prishtinës në gjysmëfinale. Krahas kryeqytetasve, në gjysmëfinale u kualifikuan edhe Gjilani, që mposhti 1-5 Trepçën ’89, Vushtria që triumfoi minimalisht 1-0 ndaj Beharit dhe Llapi që mposhti Malishevën me penallti, pasi koha e rregullt u mbyll 2-2. Për t’u kthyer tek Ballkani i Dajës, tani i duhet të mendojë për kampionatin.