Skandal para derbit, policia arreston disa tifozë pas përleshjes me njëri-tjetrin

Postuar: 09/12/2017 - 19:25

Zhvillohet ditën e sotme, ndeshja derbi e basketbollit, mes Partizanit dhe Tiranës, në pallatin e sportit Asllan Rusi. Nga jashtë impiantit, raportohet për prani të madhe të policisë, nga frika mes tifozëve “Guerrils” dhe “Fanatics”.

Të dyja grupimet kishin konfirmuar pjesëmarrjen në këtë sfidë, ndërsa para takimit raportohet për disa tifozë të arrestuar të Partizanit, për të shmangur përplasjet.

Nga ana tjetër, klubi i basketbollit të Tiranës, nëpërmjet një postimi në Facebook, deklaron se zv.trajneri i ekipit, është shoqëruar në komisariat, pa arsye. Ndërsa, 4 lojtarë kanë mbetur jashtë Asllan Rusit për 20 minuta, pa ndonjë arsye. Ja postimi i KB Tiranës.

Skandal para derbit!!!!

Zv tranjeri i tiranes shoqerohet ne komisariat pa arsye

4 lojtar te Tiranes kan qendruar per 20 minuta jashte pallatit te sportit ne shi sepse nuk u lejonte hyrja!!!!

Eshte e TURPSHME, nuk ka ndodhur kurr me par nje trajtim i till!!!! Sidomos ndaj KB Tiranes qe gjithmon ka hapur dyert per te mirpritur tifozat dhe lojtaret kundershtar!!!!

Konkluzionet nxirrini vet !! /albeu.com/

Total votes: 12

Postuar: 23/06/2018 - 23:15

Me një ndeshje dhe fitore dramatike në minutat e fundit të takimit, Gjermania mund të eleminohet për shkak të golavarazhit jo të favorshëm.

Postuar: 23/06/2018 - 23:00

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë

Postuar: 23/06/2018 - 22:01

Postuar: 23/06/2018 - 21:45

Gjermania ende nuk ka gjetur golin e fitores pasi Suedia po bën rezistencë.Si mos mjaftonte kjo,

Postuar: 23/06/2018 - 21:16

Kombëtarja e Gjermanisë ka gjetur golin e barazimit ndaj Suedisë.Gjermanët kanë barazuar ndaj sue

Postuar: 23/06/2018 - 20:35

Është gati e pabesueshme por Suedia në momentin më të mirë të Gjermanisë ka kaluar në avantazh 1-

Postuar: 23/06/2018 - 20:30

Politika serbe nuk ka qëndruar kaq brenda kornizave si në rastin e presidentit Vuçiç.Vojislav She