BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Sport

Skandali në Angli/ Ylli i Manchester Cityt thyen rregullat e karantinës, festë seksuale me 21-vjeçaren

Skandali në Angli/ Ylli i Manchester Cityt thyen rregullat e

Një skandal ka shpërthyer në Angli në mes të pandemisë coronavirus me protagonist Kyle Walker. Futbollisti i Manchester City theu rregullin e karantinimit për t’u argëtuar në një festë seksuale me një mikun e tij dhe në shoqërinë e dy prostitutave, lajm që u publikua nga e tabloidi britanik ‘The Sun’.

Por ai që shkaktoi më shumë zemërim te tifozët ishte fakti që një ditë më pas, Walker nëpërmjet një video në rrjetet sociale u dërgoi një mesazh atyre për të qëndruar në shtëpi për të evituar përhapjen e Covid-19

Njëra prej të ftuarave  në këtë festë të veçante tha se Walker e ftoi për kryerjen e marrëdhënieve intime për 3 orë, por kjo nuk është hera e parë që futbollisti i Citizens shkakton indinjatë në radhët e tifozëve për sjelljen e tij gjatë kësaj periudhe izolimi. Në fund të muajit mars, Walker së bashku me kolegë të tij si Dele Alli, Riyad Mahres, James Maddison, Ben Chilwell u panë në disa pube të Londrës, ndërkohë që Coronavirus po avanacon me ritme shumë të shpejta në Britaninë e Madhe