Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Skënderbeu merr goditjen fatale nga KAS, reagon UEFA

Postuar: 12/07/2019 - 18:35

UEFA nëpërmjet një reagimi në faqen zyrtare ka përshëndetur vendimin e CAS ditën e sotme për të lënë në fuqi dënimin e Skënderbeut me 10 vite përjashtim nga Kupat e Europës si dhe gjobë 1 mln euro.

Në sajtin e saj UEFA shkruan se e mirëpret vendim e CAS që i jet të drejtë asaj. Sipas UEFA-s Skënderbeu është fajtor në fiksimin e ndeshjeve dhe se me këtë veprim CAS njeh edhe sistemin BFDS, me të cilin u dënua klubi korçar.

BFDS është një sistem i cili me anë të lëvizjeve të koeficientëve vërteton paracaktimin e rezultateve të ndeshjeve. Skënderbeu është klubi i parë që dënohet nga BFDS, që në të ardhmen pritet të përdoret gjërësisht nga UEFA për të dënuar klube të tjera.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 21:00

Një pyetje lind natyrshëm, a mund të përballet Kosova me Serbinë në Europian, në rast se këto 2 ekipe arrijnë të kualifikohen në Europianin e  2020?

Postuar: 17/10/2019 - 19:57

Një nga gazetarët dhe komentatorët më të vjetër sportiv, Ahmet Shqarri, në një intervistë për Viz

Postuar: 17/10/2019 - 19:47

Ndeshja e Çekisë kundër Kosovës më 14 nëntor në Plzen do të vendosë direkt se cila prej tyre do t

Postuar: 17/10/2019 - 18:36

Ish-banori i ‘Big Brother’, i ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, Anaid Kalo

Postuar: 17/10/2019 - 18:31

Boksieri i njohur amerikan Patrick Day ka ndërruar jetë në moshën 27-vjeçare, katër dit pasi pëso

Postuar: 17/10/2019 - 09:46

Kampioni i Ballkanit në sportin e xhudos, Indrit Çullhaj ka folur së fundmi në lidhje me teorinë

Postuar: 17/10/2019 - 08:45

Një duel në ring i kushtoi jetën boksierit amerikan Patric day.