BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Sport

Sokol Kushta sulmon keq Rejën: I pacipë dhe intrigant

Sokol Kushta sulmon keq Rejën: I pacipë dhe intrigant

Legjenda e futbollit shqiptar, Sokol Kushta, nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “facebook”, ka sulmuar trajnerin Edi Reja, që e bën përgjegjës kryesor për zhgënjimin e Kombëtares. Kushta kërkon trajner të ri. “Mbas shiut thonë del dielli… Do presim të shikojmë reagimin e presidencës si do të veprojë me zgjedhjen e trajnerit të ri. Por ne duhet të heqim dorë nga këta trajneri delirantë, prepotentë, cinik dhe intrigantë. Ky trajner që asnjë ndeshje nuk mori përsipër një herë të vetme mbi shpatulla gabimin e tij, por e delegoi mbi të tjerët, mbi lojtarët, mbi barin e fushës, mbi arbitrin, por asnjëherë mbi vete. Tregon mungesë të theksuar karakteri dhe në këtë moshë që është. Dhe si i pacipë, pret që të vendosi presidenti për kontratën e re. Presidenca duhet të zgjedhë një njeri punëtor, me karakter luftarak, të respektojë popullin dhe mentalitetin shqiptar. P.sh. ka trajnerë si Gatuzo, që kur vajti në Greqi, pagoi me lekët e tij rrogat e lojtarëve. Prandaj duhet ta shikojë mirë kë trajner zgjedhim, se elementi dhe talenti në këta djem nuk na mungon, që sa më shpejtë ata tifozë që i kthyen kurrizin dje, të rikthehen me lojtarët tanë”, shkruan Kushta.