BREAKING NEWS

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19
x

Sport

Solidarizohet Liverpool, të gjithë të gjunjëzuar për Floyd: Bashkimi është forcë

Solidarizohet Liverpool, të gjithë të gjunjëzuar për

Edhe bota e sportit është bashkuar me solidaritetin për vdekjen e afro-amerikanit George Floyd dhe qëndrimin kundër racizmit.

E gjithë skuadra e Liverpool u gjunjëzua duke formuar një rreth në qendër të fushës, përpara nisjes së stërvitjes, duke imituar gjestin e famshëm të Colin Kaepernich, ish-lojtar i NFL-së, që gjatë himnit amerikan protestoi kundër brutalitetit të policisë ndaj minorancës dhe kundër padrejtësisë raciale.

Fotoja u publikua nga mbrojtësi Joe Gomez, i cili shkroi përkrah pamjes: “Bashkimi është forcë”.