BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x

Sport

Sonte mbrëmja e madhe, Poloni-Shqipëri për hapin e parë të Euro 2024, zbardhen detajet

Sonte mbrëmja e madhe, Poloni-Shqipëri për hapin e parë

Sonte në mbrëmje, Shqipëria do të sfidojë Poloninë në ndeshjen e parë eleminatore të Euro 2024 e vlefshme për grupin E ku bëjnë pjesë edhe Çekia, Moldavia dhe Ishujt Faroe.

Kuqezinjtë do të zbresin në fushë me formacioni tashmë të kristalizuar nga Sylvinho 4-3-3 me Cikalleshin, Asanin dhe Uzunin në majën e sulmit të mbështetur nga një mesfushë me 3 dhe mbrojtja me 4.

Në krahun tjetër, Polonia me disa mungesa të rëndësishme dhe e ndikuar nga disfata e parë në Pragë, do të bëjë ndryshime të rëndësishme. Fernando Santos do të rreshtojë një skuadër me skemën 4-4-2 ku ndryshimet më të mëdha prekin mbrojtjen me Davidovic në vend të Kiwior ndërsa Frankowski do të zëvendësojë Matty Cash të dëmtuar.

Linnety dhe Zielinsku do të rreshtohen pas Lewandowski-t që konsiderohet titullar i padiskutueshëm. Përsa i përket stadiumit të Varshavës, parashikohet “sold out” me rreth 60 mijë të pranishëm mes të cilëve do të ketë edhe shumë shqiptarë të nisur nga Tirana por edhe emigrantë të cilët jetojnë në vendet fqinje.