BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Sport

Sot finalja e kupës/ Përballet Vllaznia me Skënderbeun, vjen lajmi fantastik nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, ja çfarë do të ndodhë në ‘Air Albania’

Sot finalja e kupës/ Përballet Vllaznia me Skënderbeun, vjen

Sot do të luhet finalja e Kupës së Shqipërisë, mes Vllaznisë dhe Skënderbeut, një eveniment që mbyll sezonin futbollistik në vendin tonë.

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi që tifozët do të rikthehen në stadiume vetëm pas 1 korrikut, me një numër të redaktuar prej 30% të kapacitetit të stadiumit.

Por një vendim surprizë ka ardhur sot. MSH ka vendosur ti jap një leje të posaçme FSHF-ës që kjo sfidë, Vllaznia-Skënderbeu të luhet me tifozë. Rreth një mijë të tillë do të jenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” për të ndjekur “live” finalen e Kupës së Shqipërisë, në rrethena të tilla, pavarësisht numrit të ulët, ky mbetet një sinjal pozitiv.