BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Sport

Sot përballja Hungari-Shqipëri, ja statistikat interesante mes dy kombëtareve

Sot përballja Hungari-Shqipëri, ja statistikat interesante mes dy

Kombëtarja shqiptare do të përballet mbrëmjen e sotme ndaj Hungarisë në orën 20:45, në stadiumin “Puskas Arena”, të vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”.

Faqja e specializuar e statistikave “Sofa Score” ka bërë publike bilancet e Hungarisë dhe Shqipërisë ku ndeshja e fundit mes tyre, Shqipëria fitoi 1-0 në stadiumin “Elbasan Arena” falë golit të Armando Brojës në tre minutat e fundit të lojës.

Kjo ishte fitorja më e madhe dhe e vetmja e kuqezinjve në historinë e tyre ndaj hungarezëve, ndërsa këta të fundit kanë marrë një triumf të thellë në 24 shtator 1950 ku kanë mposhtur Shqipërinë 12-0. Bilanci i Shqipërisë ndaj kundërshtarit të sotëm janë 5 humbje, 1 barazim dhe 1 fitore.

Në këto 6 ndeshje të fazës eliminatore, Shqipëria ka fituar 4, nuk ka barazuar asnjëherë dhe ka humbur 2, ndërsa hungarezët, kanë fituar 3, barazuar 1 dhe humbur 2.

Më shumë ka realizuar formacioni i Marko Rosit me 12 shënime, dhe ekipi i Edi Reja me 10 gola. Mbajtja e topit është në favor të hungarezëve ku kanë një mesatare prej 60,8% ndërsa kuqezinjtë kanë 58,5% mbajtjen e topit.

Shanset e mëdha të krijuara për ndeshje janë në baraspeshë me 2,7.  Kombëtarja shqiptare ka më shumë faulla për ndeshje ku janë me 12,7 ndërsa hungarezët me 12,3.

Për kartona të verdhë ekipi i Rejas është me 17 të tillë ndërsa skuadra e Rosit me 12.

Vlerësimi i Sofa Score është lehtësisht në avantazh Shqipëria me 6,91 ndërsa Hungaria me 6,83.

STATISTIKAT E NDESHJES HUNGARI-SHQIPËRI, SIPAS “SOFA SCORE” –

Sot përballja Hungari-Shqipëri, ja statistikat interesante mes dy