Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Julen Lopetegui

Postuar: 13/06/2018 - 14:20

Federata Spanjolle e Futbollit shkarkoi ditën e sotme trajnerin Julen Lopetegui, për arsye se nuk kishte lajmëruar për emërimin e tij si trajner i Realit të Madridit, me të cilin ka arritur një akord prej tre sezonesh.

Presidenti Rubiales u shpreh se Lopetegui ka bërë një punë të mirë, por nuk mund ta pranojnë faktin që ai do të kalojë tek bardhezinjtë, kur vetëm pak ditë më parë kishte rinovuar kontratën e tij në stolin e Spanjës.

Duke qenë se tashmë jeni edhe në prag të Botërorit,  Spanja ka emëruar edhe trajnerin e ri të kombëtares, i cili është Fernando Hierro.

Para se të emërohej si tekniku i spanjollëve, Hierro mbante postin e drejtorit teknik të Spanjës

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2018 - 10:01

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës se si i festuan golat e tyre në fitoren e Zvicrës kundër Serbisë.

Postuar: 24/06/2018 - 09:58

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës

Postuar: 24/06/2018 - 08:04

Basketbolli në Shqipëri është në një fazë tranzicioni ku gërshetohen fenomene pozitive e negative

Postuar: 24/06/2018 - 08:00

Botërori i Ruysisë vijon të prodhojë emocione dhe spektakël, teksa janë prodhuar4 edhe rezultatet

Postuar: 24/06/2018 - 07:55

Gjermania arriti me mjaft mund dhe thuajse nga hiçi një fitore që i jep vlerë asaj në këtë kampio

Postuar: 23/06/2018 - 23:15

Me një ndeshje dhe fitore dramatike në minutat e fundit të takimit, Gjermania mund të eleminohet

Postuar: 23/06/2018 - 23:00

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë