BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Sport

Spanja siguron kualifikimin, Suedia surprizon Poloninë dhe e nxjerr jashtë Europianit

Spanja siguron kualifikimin, Suedia surprizon Poloninë dhe e nxjerr

Kanë përfunduar ndeshjet e fundit për kualifikueset e Euro2020 në grupin E. Spanja mposhti bindshëm Sllovakinë 0-5, duke e lënë jashtë kompeticionit edhe pse në vendin e tretë, pasi golavarazhi i kësaj të fundit është -5.

Në minutën 12 Morata humbi një penallti duke zhgënjyer së tepërmi tifozët, por më pas golat erdhën njëri pas tjetrit. I pari ishte “owngoal” ndërsa të dytin e shënoi në shtesën e pjesës së parë Laporte.

E gjithë loja u dominua nga Iberikët që në minutën e 56’ trefishuan rezultatin me Pablo Sarabia, ndërsa goli i “pokerit” erdhi nga Ferran Torres vetëm 10 minuta më pas. Në të 71’ slovakët shënuan një tjetër “owngoal” duke fundosur veten. Spanja mban vendin e dytë me 5 pikë ndërsa Slovakia e treta me 3 pikë.

Sfidë me shumë emocione ishte ajo mes Suedisë dhe Polonisë. Nordikët e nisën me këmbë të mbarë e që në minutën e 2’ zhbllokuan rezultatin me Forsberg. Polakët vuajtën shumë me Lewandoëskin që nuk po gjente rrugën e rrjetës.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 ndërsa në të 59’ u dyfishua rezultati sërish me Forsberg. Dy minuta më pas ishte Lewandiëski i cili do të ngjallte shpresën për të tijët, duke i vënë “flakët” tifozerisë që shpërtheu në brohorima në minutën e 84’ kur barazoi në 2-2.

Kur dukej se çdo gjë po përmbysej, ishin nordikët ata që nuk do ta lejonin Poloninë të kualifikohej, me golin e Claesson në minutat shtesë, duke u renditur e para e grupi me 7 pikë, ndërsa Polonia në fund me vetëm 1 pikë.