BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Sport

Spektakël golash në ‘Allianz Arena’, Bayern i merr kreun Dortmundit

Spektakël golash në ‘Allianz Arena’, Bayern i merr kreun

Bayern Munchen ka sfiduar sot Dortmundin, teksa në ndeshjen e luajtur në “Allianz Arena” ka fituar 4-2.

Nuk mund të kishte nisje më të mirë për trajnerin e bavarezëve, Thomas Tuchel, i cili u ul në stolin e kampionëve të Gjermanisë vetëm pak ditë më parë.

Ndeshja për ekipin e Terzic filloi mbrapsht, pasi portieri Gobel bëri një gafë në minutën e 13-të, duke shkaktuar autogol. Vendasit bënë gjithçka mirë teksa thelluan avantazhin brenda fraksionit me dopietën e Muller.

Nuk kishte përfunduar ende festivali, pasi radhën do e kishte Coman. Verdhezinjtë ia dolën të shënojnë edhe ata 2 herë, me Can nëpërmjet një penalltie dhe Malen në fund. Sa i takon renditjes, Bayern Munchen kryeson me 55 pikë, Dortmund e dyta me 2 pikë më pak.