BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Sport

Spektakël në Torino, përfundon ndeshja Juventus-Milan

Spektakël në Torino, përfundon ndeshja Juventus-Milan

Juventusi dhe Milani barazuan mes tyre në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A.  Ishte një ndeshje me dy tablo, ku pjesa e parë foli për bardhezinjtë e Allegrit, ndërsa e dyta ishte në favor të kuqezinjve.

Juventusi kaloi i pari në avantazh, teksa në minutën e 4-t, Alvaro Morata shfrytëzoi në maksimum një kundërsulm, duke zhbllokuar sfidën. Pas kësaj, “Zonja e Vjetër”, kishte edhe raste të tjera për shënim, por nuk ia doli dot.

Në të dytën, Milani u shfaq me një fytyrë tjetër, ku ishin më kërkues. Pas disa tentativave, goli erdhi në minutën e 76-të, kur Ante Rebic shfrytëzoi në maksimum një krosim të Tonalit, duke shënuar me kokë.

Pak minuta më vonë, kuqezinjtë kishin rastin më të mirë për të dyfishuar shifrat, por Kalulu i vetëm me portierin e Juventusit, pa këtë të fundit t’i priste gjuajtjen.

Me këtë barazim, Milani ngjitet në vendin e dytë me 10 pikë, ndërsa Juventusi renditet në vendin e 18-të me vetëm 2 pikë.