BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x
BREAKING NEWS

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e vizitës së presidentit turk dhe bën deklaratën e papritur

“Erdogan nuk është hajvan”, Spartak Ngjela nxjerr
x
BREAKING NEWS

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë dhe flet me emra: Thanë do vrasim kreun e Bashkisë! Ky person i skeduar nga policia...

U kërcënua me jetë? Veliaj bën deklaratën e fortë
x
BREAKING NEWS

Publikohen EMRAT/ Nga Vlora në Tiranë dhe Durrës, kush janë 25 personat e arrestuar me urdhër të SPAK, mes tyre edhe një grua, ja akuzat që rëndojnë

Publikohen EMRAT/ Nga Vlora në Tiranë dhe Durrës, kush janë
x

Sport

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Napoli ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në Serie A. Në ndeshjen kryesore të javës së 13 në Itali, kampionët e Interit kanë dominuar dhe fituar 3-2 ndaj skuadrës së Spalletti-t, e cila deri tani ishte e pathyer.

Zielinski realizoi për Napolin sapo nisi ndeshje, por Calhanoglu mendoi për zikaltrit, ku fillimisht realizoi nga pika e penalltisë, ndërsa në fundin e pjesës së parë asistoi për Perisic, duke kthyer rezultatin.

Në minutën e 61, Martinez realizoi edhe golin e tretë për zikaltrit duke e bërë thuajse të pamundur për Napolin të dalë me pikë nga San Siro. Mertens ngushtoi diferencën në minutën e 78, por vetëm kaq, pasi skuadra e Inzaghi-t menaxhoi si duhet pjesën e mbetur.

Me këtë fitore, Napoli vijon të mbetet në krye të renditjes së bashku me Milanin, me nga 32 pikë, por tashmë Interi është pranë. Kampionët janë në kuotën e 28 pikëve, në vendin e tretë.