BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Sport

Sporti në zi! Humb jetën basketbollisti 25-vjeçar: Kishte jetë të vështirë…

Sporti në zi! Humb jetën basketbollisti 25-vjeçar: Kishte

Lajm i trishtë në NBA. Caleb Swanigan vdiq në moshën 25 vjeçare të hënën në mbrëmje në Shtetet e Bashkuara, siç raportohet nga Shams Charania (The Athletic), një qendër arsimore, ku ai u dallua në NCAA dhe nga ku kaloi në NBA, me Portland Trail Blazers. Pas një sezoni e gjysmë ai shkoi te Sacramento Kings.

Infeksioni i papritur nga koronavirusi në mars 2020 nënkupton edhe fundin e karrierës së Swanigan në NBA, ku ai mori pjesë në 75 ndeshje në tre vjet dhe mesatarisht me 2.3 pikë dhe 2.9 kërcime. Për momentin nuk dihen shkaqet e vdekjes së tij.

Hera e fundit që u dëgjua për djaloshin nga Indiana ishte në fillim të vitit 2021, kur ai u arrestua në shtetin e tij të origjinës për posedim marijuanë. Ai pranoi një dënim prej 180 ditësh shërbim në komunitet dhe iu nënshtrua trajtimit për të kapërcyer varësitë e tij.

Jeta e Swanigan nuk ishte e lehtë. I rritur nga nëna e tij së bashku me pesë vëllezër e motra, ai e kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij në kujdestari në Utah dhe Indiana, për varësinë e babait të tij ndaj kokainës dhe krakut.

Vështirësitë ekonomike për të bërë një jetë të shëndetshme e bënë ish-lojtarin të hante ushqime të padëshiruara dhe arriti në 180 kilogramë vetëm në moshën 13-vjeçare. Basketbolli në Purdue e lejoi atë të kanalizonte jetën e tij dhe hapi dyert e një NBA-je, që këtë të martë është në lot.

Sporti në zi! Humb jetën basketbollisti 25-vjeçar: Kishte