BREAKING NEWS

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e PS, PD, LSI dhe partive të tjera që pritet të kandidojnë në 12 qarqet

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e
x

Sport

Sporti në zi/ I prenë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i Interit (EMRI+FOTO)

Sporti në zi/ I prenë këmbët pas infektimit nga COVID-19,

Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese vdiq këtë mëngjes në një spital në Milano në moshën 71-vjeçare.

Kujtojmë që në muajin nëntor ai i shtuar në spital pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Mirëpo gjatë qëndrimit në spital mjekët konstatuan një përkeqësim të patologjive të mëparshme dhe ai u vendos përpara një sfide mjaft të vështirë. Duhet të pranonte ose t’i prisnin këmbët dhe të jetonte, ose të vdiste.

Sporti në zi/ I prenë këmbët pas infektimit nga COVID-19,

“Kur mjekët më thanë:’Z. Bellugi ke një orë kohë për të vendosur’- këmbët e mia ishin të zeza deri në ijë, ‘Dëshiron të jetosh apo të vdesësh? Sepse nëse dëshiron të jetosh duhet të presim këmbët’- Unë menjëherë thashë se doja të jetoja, nuk doja të vdisja.”, rrëfente ai pas operacionit të vështirë.

Sporti në zi/ I prenë këmbët pas infektimit nga COVID-19,