BREAKING NEWS

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush është modelja shqiptare që i ka marrë mendjen Silvio Berlusconit!

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush
x

Sport

“Lajmi që ne kurrë nuk kemi dashur të japim”/ Pas 2 muajsh beteje, COVID-19 i merr jetën ish-kampionit italian, ekipi i tij del me njoftimin e trishtë (EMRI+FOTO)

“Lajmi që ne kurrë nuk kemi dashur të japim”/ Pas 2

Një lajm i trishtë ka ardhur për MotoGP. Ka ndërruar jetë ish-kampioni Fausto Gresini. COVID-19 i mori jetën ish-kampionit në moshën 60-vjeçare.

Lajmi i hidhur ëhstë dhënë nga ekipi i tij: “Lajmi që ne kurrë nuk kemi dashur t’ju japim dhe që jemi të detyruar të shkruajmë. Pas dy muajsh luftë kundër Covidit, Fausto Gresini, vetëm 60 vjeç, na la. Ciao Fausto!”.

Ai doli dy herë kampion bote si pilot, në mes të viteve ‘80, me motora 125 ç. Pasi la garimin, nisi karrierën si menaxher, duke themeluar ekipin që mban emrin e tij dhe me të cilin ka triumfuar në Moto3, 250, Moto2 dhe MotoE. Në MotoGP, Fausto ishte i pranishëm me skuderinë Aprilia.

“Lajmi që ne kurrë nuk kemi dashur të japim”/ Pas 2