BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

Sporti në zi! Mbyll sytë përgjithmonë ish-lojtari i njohur (Emri)

Sporti në zi! Mbyll sytë përgjithmonë ish-lojtari i njohur

Arthur George, ish-trajneri i Paris Saint-Germain, me të cilin fitoi kampionatin francez në vitin 1994, ka dhënë frymën e fundit në moshën 78-vjeçare, njoftuan sot familja e tij dhe klubi.

“Me pikëllim të thellë familja e Artur Jorge Braga de Mello Teixeira njofton vdekjen e tij këtë mëngjes në Lisbonë pas një sëmundjeje të gjatë. Ai vdiq i qetë, i rrethuar nga të dashurit e tij”, tha familja e tij.

Sulmuesi veteran portugez fitoi Kupën e Kampionëve kundër Bayern Munichut (2-1) në vitin 1987 si trajner i Portos, ndërsa ai festoi ndër të tjera tre kampionate portugeze.

Ai ka punuar edhe për kombëtaren portugeze dhe Benfikën, ndërsa ka kaluar dy sezone te Paris Saint-Germain, në stolin e të cilit u ul mes viteve 1991-94 dhe për disa muaj në sezonin 1998-99. Ai udhëhoqi klubin e kryeqytetit francez në Kupë në 1993 dhe ligën në 1994.

Si lojtar ka fituar katër kampionate me Benfikën. Ai ka shënuar 215 gola në 316 ndeshje, ka shënuar 16 paraqitje për kombëtaren portugeze.