BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Sport

Sporti në zi/ Ndahet nga jeta futbollisti legjendar, është konsideruar gjithmonë si një hero

Sporti në zi/ Ndahet nga jeta futbollisti legjendar, është

Një lajmi hidhur ka ardhur nga bota e sportit.

Ish-portieri i Manchester United dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg, i cilësuar si një hero i katastrofës ajrore të Mynihut të vitit 1958, ka vdekur në moshën 87-vjeçare.

Gregg shpëtoi me guxim shokët e ekipit dhe pasagjerët e tjerë pas rrëzimit të aeroplanit në të cilin u vranë 23 vetë.

Sporti në zi/ Ndahet nga jeta futbollisti legjendar, është

Kur u bashkua me Unitedin në dhjetor 1957 për 23.500 paundë, ai ishte portieri më i shtrenjtë në botë dhe u votua më i miri në Kupën e Botës së vitit të ardhshëm (Suedi 1958).

Ai bëri 25 paraqitje për Irlandën Veriore midis viteve 954 dhe 1963.

Nga fondacioni bamirës i ish-portierit Harry Gregg shpjeguan se ai vdiq në Spitalin “Causeway” në Coleraine.

Sporti në zi/ Ndahet nga jeta futbollisti legjendar, është