BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Sporti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re futbollisti i njohur (Emri+Foto)

Sporti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re futbollisti i

Anton Walkes i Charlotte FC, një ish-lojtar i akademisë së Tottenham Hotspur, ka humbur jetën, pasi dy skafe u përplasën pranë stadiumit “Marine Miami”. Komisioni për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida, tha të mërkurën se ai u gjet pa ndjenja dhe mori ndihmën e parë nga Miami Fire Rescue.

Megjithatë, klubi i tij tani ka njoftuar në mediat sociale se 25-vjeçari nga Lewisham, në jug të Londrës, ka humbur jetën. Drejtori sportiv i Charlotte, Zoran Krneta, tha në një deklaratë: “Jemi zemërthyer nga humbja e Anton Walkes, një baba vërtet i jashtëzakonshëm, një person i dashur dhe një qenie njerëzore e jashtëzakonshme. Anton mishëroi atë që do të thotë të jesh pjesë e klubit të futbollit Charlotte dhe të gjithë komuniteti është i pikëlluar për këtë tragjedi”.

Walkes kishte qenë profesionist që nga viti 2016. Ai kishte kaluar disa vite me radhët e të rinjve të Tottenhamit para se të kalonte në Portsmouth dhe Atlanta United. Ai u transferua nga Charlotte në dhjetor të vitit 2021 dhe kishte filluar 21 ndeshje sezonin e kaluar.