BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Sport

Sporti në zi/ Pas tragjedisë në ring, ndërron jetë boksieri 27-vjeçar

Sporti në zi/ Pas tragjedisë në ring, ndërron jetë

Një duel në ring i kushtoi jetën boksierit amerikan Patric day. Ai nuk arrti të mbijetojë pas operacionit të vështirë që iu për për të rikuperuar dëmtimet që mori gjatë ndeshjes së tij të fundit.

Ai ndërroi jetë mëngjesin sotëm. Dëmtimet e shumta në tru të pësuara në duelin e 12 tetorit, ku u mund nga Charles Conëell, lanë pasoja të rënda.

Lajmin e ndarjes nga jeta e dha sot menaxheri i tij, Lou DeBella: “Në emër të familjes dhe skuadrës së Patrick, ju njoftoj se ai ndërroi jetë. Lutemi që shpirti i tij të shkojë në parajsë. Ai ishte i rrethuar nga familja e tij, miqtë e afërt dhe anëtarët e ekipit të tij të boksit, përfshirë mentorin, mikun dhe trajnerin e tij Joe Higgins.”