Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sporti në zi/ Pas tragjedisë në ring, ndërron jetë boksieri 27-vjeçar

Postuar: 17/10/2019 - 08:45

Një duel në ring i kushtoi jetën boksierit amerikan Patric day. Ai nuk arrti të mbijetojë pas operacionit të vështirë që iu për për të rikuperuar dëmtimet që mori gjatë ndeshjes së tij të fundit.

Ai ndërroi jetë mëngjesin sotëm. Dëmtimet e shumta në tru të pësuara në duelin e 12 tetorit, ku u mund nga Charles Conëell, lanë pasoja të rënda.

Lajmin e ndarjes nga jeta e dha sot menaxheri i tij, Lou DeBella: “Në emër të familjes dhe skuadrës së Patrick, ju njoftoj se ai ndërroi jetë. Lutemi që shpirti i tij të shkojë në parajsë. Ai ishte i rrethuar nga familja e tij, miqtë e afërt dhe anëtarët e ekipit të tij të boksit, përfshirë mentorin, mikun dhe trajnerin e tij Joe Higgins.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 19:56

Bota e futbollit italian është tronditur nga një skandal seksual. I prekur është futbolli italian, ku portieri i Reggiana, Matteo Voltolini, është bërë protagonist i një vide seksuale.

Postuar: 21/11/2019 - 14:26

Pas Edi Reja, rinovimi i kontratës me trajnerin e kombëtares konfirmohet edhe nga Federata Shqipt

Postuar: 21/11/2019 - 11:52

Prestigjiozja italiane i ka kushtuar një hapësirë të veçantë çështjes së inaugurimit të stadiumit

Postuar: 21/11/2019 - 10:34

Mungon konfirmimi zyrtar nga ana e FSHF-ës por ti dhënë fund spekulimeve mendon vetë tekniku ital

Postuar: 21/11/2019 - 07:24

Largimi në mesnatën e dy ditëve më parë të trajnerit Mauricio Poçetino nga drejtimi i Totenhemit,

Postuar: 21/11/2019 - 07:23

Dueli mes Partizanit dhe Laçit konsiderohet i rëndësishëm për atë që pretendon “kurorën e d

Postuar: 21/11/2019 - 07:21

Në dy ndeshjet e fundit të Kombëtares në grupin H kualifikues të Euro-2020, që Shqipëria luajti k